Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz

Konu

Eklemek İstedikleriniz


İŞLETME VE EV TİPİ
SİZE ÖZEL TASARIMLAR
BİRBİRİNDEN FARKLI
CANLI VE YAŞAM ALANLARI
KURULUM SONRASI
BAKIM DESTEĞİ
YAĞMUR VE NEM SİSTEMLERİ

Özellikle bitkili ve nem seven canlıların vaz geçilmez ürünlerinden olan yağmur ve nem sistemleri tarafımızdan seçeceğiniz yaşam alanlarına özel konumlandırılıp elektronik sistemler ile zaman ayarı entegrasyonu ile sadece canlı ve bitkilerinizin ihtiyacı kadar nem döngüsünü attırabilirler. Bu sistemlerin beslendiği su havuzları projenizde büyük öneme sahip olacak ve siz 1 hafta dahi ofis yada evinizde kurulu olan teraryumunuza bakamasanızda sistem çalışma faliyetlerini aktif olarak sürdürecektir.

Yağmur sistemi;
 
Filtre yoluyla teraryuma doğrudan su veren, pompa basıncı ayarlanabilir, sprey kafalarını bağlamada kullanılan güvenli bağlantı aparatları olan,
 
maksimum güvenlik amacıyla düşük voltajlı çalışan aynı zaman da bitkileride sulamada da kullanılabilecek sürüngenler için yağmurlama sistemi.
 
Yamur sitemleri amfibi ve diğer bir kaç grup canlı için hayati öneme sahiptir çünkü egoztik canlıların neredeyse tamamı nem oranı yüksek yerlerde yaşayabilmektedirler.
 
Bu sitemler canlılar kadar canlıların yaşam alanlarındaki bitkiler için de hayati öneme sahiptir.
 
Yağmur sistemi teraryumlarda hangi görevi üstlenirler ?
 
- Ortamın nem değerini stabil kılar ve yükseltirler.
- Canlıların su ihtiyaçlarını karşılarlar. (Misal bukalemunlar suluk vb. hazır sistemlerden su içmezler doğal ortamlarında ki gibi hareket eden su alanlarından su içerler.)
- Bitki ve tabanda oluşan mikro organizmaların da su ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış sistemlerdir.
 
Nem ve sis sistemi;
 
Yağmur sistemine benzer bir sistem ile çalışmaktadır. Sis efekti ile tabana bölgesinde yer edinerek teraryumun alttan üst seviyelere doğru nem oranını arttırmak adına inşaa edilen sistemlerdir.
 
Özellikle amfibi türler için gece karanlık çöktüğü zaman ve gün aydınlanırken aktif edilip akşam serinliği ve gündüz kırağısı taklidi olarak kullanılmaktadır.
 
Yağmur sistemi teraryumlarda hangi görevi üstlenirler ?
 
- Nem oranını arttırmaya yarar.
- Canlılara doğal ortamlarındaki hissiyatı sağlar.
- Bitki yapraklarında kalıcı nemlenme yaratır böylece o alanlara yavrulama yapan amfibilerin sağlıklı üremesini sağlarlar.
 
Yağmurlama ve nem sistemlerimize mağaza kısmından ulaşabilirsiniz.